Portal_background_image

مراسم شب‌هاي قدر در ۳۶ نقطه استان مركزي برگزار مي‌شود

در ۳۶ نقطه استان مرکزی مراسم شب های قدر ، با رعایت نکات بهداشتی و طبق ضوابط دانشگاه علوم پزشکی و نظارت این مجموعه برگزار می شود.

مراسم شب های قدر در استان مرکزی برگزار می شود

استاندار مرکزی در  جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی با اشاره به شب های قدر گفت: در این جلسه مقرر شد در ۳۶ نقطه استان که نماز جمعه برگزار می شود اجازه دهیم با هماهنگی ائمه جمعه شورای تامین و فرمانداران افرادی با اسم و سمت مشخص در مصلی ها دعوت شوند و در شب های قدر حاضر شوند و مراسم با رعایت نکات بهداشتی و طبق ضوابط دانشگاه علوم پزشکی و نظارت این مجموعه برگزار شود.

آقازاده اضافه کرد : از سه شنبه شب در مصلی های سطح استان مراسم خواهیم داشت و در مصلی شهر اراک با همکاری و مشورت نماینده ولی فقیه در استان برنامه مربوطه اعلام خواهد شد .

وی درخصوص وضعیت استان در حوزه بیماری کرونا بیان کرد: خوشبختانه به غیر از پنجشنبه و جمعه هفته گذشته افزایش تعداد مبتلایان را نداشتیم و افزایش بیماران بویژه در شهرستان خنداب مربوط به یکی دو خانواده بود که میزان ابتلا را بالا برد.

وی گفت : در حال بازگشت به نقطه امیدوارکننده قبل هستیم و از نظر ابتلا در جایگاه شانزدهم کشور قرار داریم، به نظر می‌رسد در روزهای آینده و پایان هفته در رتبه نوزدهم کشور قرار بگیریم.

استاندار مرکزی اضافه کرد: در جلسه دیروز با وزیر بهداشت تایید شد که استان مرکزی خود را به سرعت از جمع استان های بحرانی بیرون کشید و با برنامه ریزی انجام شده شرایط هر روز بهتر می شود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز در در حاشیه این جلسه با اشاره به ضرورت حمایت از بازرسان شبکه‌های بهداشت در شهرستان‌ها بیان کرد: براساس تصمیم قرارگاه، فرمانداران موظف به حمایت قضایی و انتظامی از بازرسان هستند.

اکرمی تعویق دریافت اجاره بهای غرفه‌های مستقر در پایانه‌های مسافربری توسط شهرداری اراک، رعایت دستورالعمل های بهداشتی در خصوص حضور افرادی از سایر استان‌ها در مراتع استان مرکزی، بررسی جهت بازگشایی موسسات فرهنگی، هنری و مطالعاتی استان توسط اداره کل ارشاد و دانشگاه علوم پزشکی، بازگشایی دفاتر خدمات مسافرتی و ممنوعیت ثبت نام تورهای مسافری و همچنین برگزاری مراسم شب‌های قدر در تمامی شهرهایی که قبل از شیوع کرونا نماز جمعه برگزار می‌کردند با مسئولیت امام جمعه، فرماندار و رییس شبکه بهداشت شهرستان با حضور تعداد محدودی از مردم را از جمله مصوبات این جلسه عنوان کرد.

 

 


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری فراهان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها