Portal_background_image

شناسايي و رسيدگي به كودكان مبتلا به سوء تغذيه در شهرستان فراهان

حافظ کمال از شناسایی و رسیدگی به کودکان مبتلا به سوء تغذیه در این شهرستان خبر داد.

«غلامرضا حافظ کمال»، با اشاره به فعالیت های گسترده کمیته امداد در بخش های مختلف به ویژه دستگیری از نیازمندان به ویژه کودکان، گفت: بسیاری از کودکان در خانواده های بی بضاعت هستند که مبتلا به سوء تغذیه هستند که در این راستا کمیته امداد با شناسایی آنها به رفع مشکل آنان می پردازد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فراهان با اشاره به اینکه در 6ماهه سال‌جاری 44 کودک مبتلاء به سوءتغذیه با همکاری مراکز بهداشت شهری و روستایی در سطح شهرستان شناسایی‌شدند، افزود: این عزیزان بعد از شناسایی به سرعت تحت درمان قرار گرفته اند.

 

وی با تاکید بر اینکه کودکان باید همواره در دوران کودکی و تغذیه سالم داشته باشند، بیان کرد: کمیته امداد با همدلی و همراهی خیرین و نیکوکاران و با همکاری مرکز بهداشت در این زمینه وارد شده و فعالیت های خوبی را تا کنون در راستای کمک به کودکان انجام داده است.

 

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به تأمین لوازم ضروری برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در شهرستان فراهان اشاره کرد و ادامه داد: این حمایت ها با اعتبار بیش از 15میلیون تومان بوده که در نیمه نخست سال جاری اختصاص یافته است.

 

رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان با اشاره به اینکه مددجویانی هستند ه قادر به تامین مایحتاح اولیه خود نیستند، بیان کرد: این لوازم به 20 مددجوی مناطق عادی با مبلغ 9 میلیون و ششصد هزار تومان و 11 مددجوی مناطق محروم شهرستان با مبلغ پنج میلیون و 800 هزار تومان اهدا شده است.

 

حافظ کمال، در ادامه با بیان اینکه مبلغ هزینه شده از اعتبارات دولتی و امدادی (صدقات) تأمین شده است، بیان کرد: خیرین و نیکوکاران عزیز می تواند به منظور کمک به مددجویان برای تامین مایحتاج اولیه آنها با امداد همکاری کنند.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری فراهان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها