Portal_background_image

ايجاد ۷۰۰۰ فرصت شغلي در استان مركزي طي سال جاري

فراهان- استاندار مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با وجود شرایط سخت اقتصادی، نزدیک به هفت هزار فرصت شغلی در استان مرکزی ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز پنج شنبه در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان فراهان، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار به دست آمده امسال تا به امروز، یک هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال پایدار روستایی با اعتباری نزدیک به ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات با همکاری بانک ها، تولیدکنندگان و دستگاه های اجرایی خدمات رسان در استان ایجاد شده است.

 استاندار مرکزی افزود: تاکنون از محل تسهیلات اشتغال روستایی نزدیک به هفت هزار فرصت شغلی که شامل سه هزار و ۷۰۰ شغل ثابت و مستقیم و سه هزار و ۲۰۰ شغل دیگر می باشد، ایجاد شده است.

آقازاده گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در سال ۹۸ پیش بینی شده بود که با تحقق هفت هزار فرصت شغلی تاکنون، به هدف مذکور نزدیک شده ایم و امیدواریم تا پایان سال با حمایت بانک ها، کار گروه های مربوطه سایر مشاغل در این حوزه نیز ایجاد شود.

وی با اشاره به مشکلات چهار واحد صنعتی شهرستان فراهان در این جلسه بیان داشت: برای حل مشکل یکی از تولید کنندگان واحدهای پرورش شتر مرغ مقرر شد، با اختصاص مبلغ سیصد میلیون تومان و با مشارکت مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی و مدیرکل جهاد کشاورزی استان برای رفع این مساله اقدام شود تا پایان امسال بهره برداری از این واحد را شاهد باشیم.

آقازاده با اشاره به پتانسیل شهرستان فراهان در زمینه تولید کیف و کفش، اظهار داشت: می توان برای ایجاد واحدی در این خصوص اقدام کرد و با همکاری فرماندار فراهان کارگاهی با محوریت این موضوع برگزار شود تا زمینه جذب سرمایه گذار را فراهم سازد.

استاندار مرکزی با اشاره به بازدید صورت گرفته از ساختمان مدیریت بحران شهرداری فراهان اظهار کرد: با توجه به پیشرفت ۹۰ درصدی این ساختمان مقرر شد، به منظور تکمیل نهایی این ساختمان مبلغ سیصد میلیون تومان از محل منابع استان به صورت اوراق به شهرداری شهرستان پرداخت شود تا بهره برداری از آن را در دهه فجر شاهد باشیم.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری فراهان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها