Portal_background_image

اشتغال 3700 نفر از محل اجراي طرح‌هاي اشتغال پايدار در استان مركزي

استاندار مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۷۰۰طرح اشتغال پایدار با اعتبار ۲۳۰میلیارد تومان در استان به بهره‌برداری رسیده که زمینه اشتغال 3 هزار و ۷۰۰ نفر را به صورت ثابت و مستقیم فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سید علی آقازاده ظهر امروز در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان فراهان اظهار داشت: هدف‌گذاری ایجاد اشتغال در سال جاری 10 هزار فرصت شغلی است که تاکنون علاوه بر 3 هزار فرصت شغلی ایجاد شده از محل اجرای طرح‌های اشتغال پایدار، در سایر بخش‌های دیگر اقتصادی نیز 3 هزار و ۲۰۰شغل دیگر ایجاد شده که در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۷ هزار شغل در استان ایجاد شده است که امید است تا پایان سال با حمایت و مساعدت بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی به هدف‌گذاری مد نظر دست یابیم.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای شهرستان فراهان در تولید کفش انتظار می‌رود با محوریت فرمانداری با برگزاری کارگاه و یا همایشی از فعالین صنعت کیف و کفش کشور در آینده‌ای نزدیک دعوت شود تا  سرمایه‌گذاران این حوزه با ظرفیت و استعدادهای شهرستان فراهان آشنا شوند و در راستای رونق تولید، زمینه فروش کفش در بازارهای دیگر استان‌های کشور فراهم شود.
استاندار مرکزی بیان داشت: شهرستان فراهان علاوه بر ظرفیت‌های بالا در بخش کشاورزی زیرساخت‌های لازم در سایر فعالیت‌های صنعتی نیز را داراست که از این رو باید از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی این بخش نیز حمایت‌های لازم را انجام داد.

آقازاده با اشاره به تکمیل ساختمان در حال ساخت مرکز بحران شهرستان فراهان نیز گفت: در حال حاضر ساختمان بحران، ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با توجه به مشکلات مالی شهرداری، مقرر شد از محل اعتبارات استانی 3 میلیارد ریال به منظور تکمیل این ساختمان اختصاص یابد که تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به برگزاری نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیز بیان کرد: بر اساس آخرین ارزیابی طی دو ماه گذشته به لحاظ تشکیل، رسیدگی و پیگیری اهداف ستاد راهبری و مدیریت اقتصادی استان جزء چهار استان اول کشور است که این موفقیت با تعامل و مساعدت سایر دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و فعالان بخش اقتصادی میسر شده است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در این نشست مشکلات چهار واحد تولیدی مطرح و مقرر شد از سوی مسوولین ذیربط در راستای رفع موانع و افزایش تولید و همچنین ایجاد اشتغال گام‌های موثری برداشته شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نسخه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور ایجاد کارگاه‌های کوچک و متوسط است چرا که با فعال سازی این واحدها، شاهد افزایش بهره‌وری، تولید کالاهای اساسی و ایجاد فرصت شغلی خواهیم بود. به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمد حسینی ظهر امروز در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان فراهان اظهار داشت: باید با تامین زیرساخت‌ها، تسهیل در بخشنامه‌های دست و پاگیر در ارگان‌ها و همچنین اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی، مشکلات اقتصادی کشور را رفع و در جنگ اقتصادی کنونی شرایط مناسب را برای فعالان اقتصادی فراهم کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان فراهان گفت: رونق تولید در بخش کشاورزی، دامپروری و صنایع کوچک شهرستان فراهان باید ایجاد شود و با توجه به اینکه در این شهرستان این تفکر مطرح است که فعالان بخش خصوصی، سرمایه گذاری در حاشیه روستای خود انجام می دهند، انتظار می‌رود با تامین زیرساخت‌ها برای هر شهرستان تولید منحصر به فردی تعریف شود تا با اختصاص تسهیلات روستایی بتوان گام‌های موثری در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال برداشت.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در بهارستان با اشاره به مشکلات شهرستان فراهان نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه هرگونه فعالیت اقتصادی در روستاها ممنوع است از این رو باید در طرح هادی روستاها اصلاحاتی انجام شود.
وی مشکلات واحدهای دامپروری را از دیگر مشکلات فراهان دانست و افزود: واحد دامپروری، دام خود را خریداری و پروار می‌کند و به بازار مصرف وارد می‌شود اما خریدار وجود ندارد و دامدار ناچار می‌شود دام خود ارزان به فروش برساند از این رو تولیدکننده زیان می‌بیند که می‌طلبد تدابیر ویژه‌ای در این راستا اندیشیده شود.
حسینی در خصوص حمایت از صنایع شهرستان فراهان نیز خاطرنشان کرد: باید از صنایع مهم و تاثیرگذار شهرستان فراهان حمایت کرد و گام‌های بلندی در راستای رفع این واحدهای تولیدی برداشت  تا شاهد بهبود رونق تولید و ایجاد زمینه اشتغال پایدار در این شهرستان باشیم.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری فراهان


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه

  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها